Dzika kaczka - miejsce akcji
klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Akcja dramatu rozgrywa się w rodzinnej Norwegii Ibsena. Tłem dla pierwszego aktu jest dom bogatego przemysłowca o nazwisku Werle. Pokój, w którym toczy się fabuła był kosztownie umeblowany, szafy z książkami, wygodne kanapy i fotele. Biurko na środku sceny, na niem papiery i księgi handlowe. Pokój ten jest przejściowy, widać bowiem drzwi do jadalni, w której właśnie odbywa się przyjęcie, oraz do kantoru, czyli biura przemysłowca. Jest też kominek, w którym żarzy się węgiel. Światło jest przyćmione, rzucają je lampy z zielonymi abażurami.

Pozostałe cztery akty rozgrywają się w studiu fotograficznym Hialmara Ekdala.

Pomieszczenie to jest dość obszerne i znajduje się na poddaszu kamienicy, w której mieszka rodzina Ekdalów. Elementem oświetlającym pracownię jest szklany dach. Znajdują się w niej wszelkie konieczne do robienia, wywoływania i retuszowania zdjęć urządzenia i przyrządy. Pomieszczenie umeblowane jest bardzo skromnie. W pokoju widoczne są dwie pary drzwi, jedne do mieszkania, a drugie (dwuskrzydłowe) prowadzą na strych. Oświetlenie przez wszystkie pozostałe akty jest szare, ponieważ decyduje o tym aura za oknem. W ostatnim akcie szklany dach przykryty jest śniegiem.

Część akcji rozgrywa się na strychu, którego jednak widzowie nie widzą. Wiadomo jednak, że jest on zamieszkany przez zwierzęta: kury i króliki, a także dziką kaczkę.

Oznacz znajomych, którym może się przydać
  Dowiedz się więcej
1  Dzika Kaczka - streszczenie
2  Symbolizm Dzikiej kaczki
3  Dzika kaczka – bohaterowieKomentarze
artykuł / utwór: Dzika kaczka - miejsce akcji    Tagi: